ŞİMŞEK'TEN KONYA DEVLET TİYATROSUNA ZİYARET

İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Şimşek Konya Devlet Tiyatrosunu ziyaret etti.

ŞİMŞEK'TEN KONYA DEVLET TİYATROSUNA ZİYARET

Ziyarete ayrıca İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Şuan Gösterimde Olan Baş Belaları isimli Oyunu Ekibiyle birlikte izleyen Şimşek, Oyunun ardından Oyunu Sergileyen Oyuncular ile sohbet ederek fikir alış verişinde bulundu.

Sanata ve sanatçıya hakkettikleri değerin verilmediği bu dönemde Oğuz Şimşek, yoğun seçim temposu içinde kültür ve sanata ayırdığı zamanla ilgisini bir kez daha göstermiş oldu.

Oyun sonunda sanatçılara, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Gençlik ile birlikte çiçek takdim eden Şimşek, oyuncular tarafından da takdir edildi. Usta Tiyatro Sanatçısı Yosi Mizrahi ve İpek Tanrıyar bugüne kadar hiçbir siyasinin seçim döneminde sanata ve sanatçıya bu kadar duyarlı olmadıklarını belirttiler ve Şimşek’in bu hassasiyetinin tüm siyasilere ve özellikle yerel yöneticilere örnek olması gerektiğini ifade ettiler.

Sohbet sırasında, Sanatçımız Yosi Mizrahi’nin sorusu üzerine Oğuz Şimşek,

‘’Kültür ve sanata desteklerinin artarak devam edeceğini ve bu kapsamda sadece Güzel Sanatlar bölümlerinden oluşan butik bir üniversitenin Sille’de kent dokusuna uygun bir mimari ile Türkiye’nin alanında en iyi öğrencilerini yetiştirecek şekilde donanımlı öğretim görevlileriyle birlikte, siz değerli sanatçılarımızdan da destek alarak Konya’ya hizmet verecek bir Üniversite kuracağız’’dedi.

Oyunu kısaca özetlersek;

Aynı evde yaşamaya başlayan bir çiftin hayatları ne kadar değişebilir ve nasıl mahvolabilir? Kerem'le mutlu bir birlikteliği olduğunu zanneden Meltem aslında kendisinden nefret edildiğini ve evden kovulmak istendiğini bilmiyorsa? Kerem sevgilisini evden yollayabilmek için en yakın arkadaşı Taner'den yardım için evlerinde kalmasını ve Meltem'i göndermesine yardım etmesini isterse ortaya büyük bir karmaşa ve komedi çıkar mı? Tüm bu soruların cevabı 2 saat boyunca düşmeyen temposuyla bir birlerinin başına bela olan baş belalarında...