OTO TEYBİ ÇALAN HIRSIZ ENSELENDİ

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, otomobillerden teyp çaldığı iddia edilen kar maskeli hırsızlık şüphelileri yakalandı.

OTO TEYBİ ÇALAN HIRSIZ ENSELENDİ

Beyşehir ilçesinde, otomobillerden teyp çaldığı iddia edilen kar maskeli hırsızlık şüphelileri yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezinde son bir hafta içerisinde meydana gelen çok sayıda otodan teyp hırsızlığı ihbarı üzerine olayın faili ya da faillerini yakalamak için harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Bahçelievler Mahallesi’nde seyir halindeki bir motosikletin sürücüsünden şüphelenerek takip altına alan ekiplerle “dur” ihtarına uymayınca motosikletli arasında kovalamaca yaşandı.

Bir süre devam eden kovalamacanın ardından yakalanan sürücü E.Ö’nün (19) kullandığı motosiklet üzerindeki heybe ceplerinde yapılan aramada 3 adet oto teybi bulan ekipler, teyplerle birlikte motosikletin de çalıntı olduğunu belirledi.

Polisin gözaltına aldığı şüphelinin hırsızlık olayını 18 yaşındaki H.S ile birlikte gerçekleştirdiğini beyan etmesi üzerine bu şahıs da çalıştığı iş yerinde gözaltına alındı.

Bu şüphelinin de basit yaralama suçundan arama kaydının olduğunu belirleyen ekipler, suçlamaları kabul eden H.S'nin ikamet ettiği iş yerinin şantiyesinde kaldığı odada yaptığı aramada ranza altındaki valizi ve poşet içerisinde 9 adet daha çalıntı oto teybi ile bu teyplere ait MP3 playerler, flash bellekler, hırsızlık olaylarında kullandıkları kar maskesi ile 6136 yasa kapsamında suç teşkil ettiği değerlendirilen adet 3 bıçak ele geçirildi.

Oto teybi hırsızlığı olayları ile ilgili olarak polisin soruşturmasını sürdürdüğü öğrenildi.