'nereye gidiyoruz' Editörden Tankutalp ALTUNSOY yazısı.

Bu halk tankın önüne can siperane yatan kurşunlara koşarak giden ve şehit olan bir halk. Gerekli durumlarda damarlarında ki asil kana müracaat ederek elinden geleni yapmıştır.

'nereye gidiyoruz' Editörden Tankutalp ALTUNSOY yazısı.

Sosyal medya hemen hemen hepimizin hayatında.

Doğru veya yanlış birçok bilgiyle karşı karşıyayız.

Geçenlerde yine buna benzer bir video izledim. Gayet ilginç ve korkunçdu. Doğrulunu tam bil mesem de olayı özetlemek istiyorum. İstanbul da bir kişi çocuk kaçırmaya çalışırken Olaya müdahil olan halk tarafından linç edilerek öldürüldü, yine başka bir olayda çocuğuna uyuşturucu satan zehir tacirini bir anne bıçaklayarak hastanelik etti. Her gün bir çocuk uyuşturucunun etkisiyle ölürken video resim çekilip sosyal medyada paylaşılıyor. Her gün bir çocuk vakasıyla sosyal medyada karşı karşıyayız. Hayvanlara eziyet edip video çekenleri zaten hiç söylemiyorum bile.

Şimdi bunlarla beslenen her gün bir dünya olumsuz vakayı izleyen halk. En ufak bir olayda haklı haksız bakmaksızın linç girişimine girmekte belki de suçsuz bir vatandaşın ölümüne veya en iyi ihtimal sakat kalmasına neden olmaktadır.

Bu olaylar olurken de hiç kimsenin en ufak bir pişmanlığı olmadığı gibi kendilerini doğal olarak haklı görmektedirler.

Yargı ve ceza verecek kurum halk değil devlettir. Devlet gerekeni yapmakta geç kalınca halk galeyana gelmekte ve olumsuz sonuçlara meydan vermektedir.

  • Adaletin en kötüsü geç tecelli edenidir. Sonunda hüküm isabetli olsa da, geciken adalet zulümdür.’

Atamız Orhan gazinin sözünü unuttuğumuzdan beridir işlerimiz yolunda gitmemektedir. Suçlulara hak ettikleri ceza vaktinde ve en ağır şeklinde verilmelidir ki.

Halkımız tatmin olsun, kendince adalet arayışına girmesin.

Buradan bütün devlet yetkililerine seslenmek istiyorum.

Öncelikle sosyal medyayı kontrol altına alın. Sonrasında da adaleti harfiyen eksiksiz ve mümkün olduğu en hızlı şekilde yerine getirin.

İnsanlarımız zaten ekonomik buhranla mücadele ediyor ve psikolojik bakımdan kötü durumda bir de bunlara çocuk kaçırma cinayet ve hayvanlara eziyet videolarına ve resimlerine maruz kalınca.

Olan oluyor ve kontrolünü kayıp ediyor.

Bu halk tankın önüne can siperane yatan kurşunlara koşarak giden ve şehit olan bir halk. Gerekli durumlarda damarlarında ki asil kana müracaat ederek elinden geleni yapmıştır. Birinci dünya savaşında ki, Kurtuluş savaşında ki bütün cepheler de gerekeni tarih yazarak yapmıştır. Yakın tarihimiz de de 15 Temmuz gecesi meydanlara akan halk gerekeni yapacağını tüm dünyaya ispat etmiştir.

En kısa zamanda gerekenin yapalı cağı umuduyla.

Tankutalp ALTUNSOY                                                                                    27,07,2018