Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı

stanbul'da Mısırlı iş adamının satmak için getirdiği piyasa değeri 237 bin dolar olan 12.5 karat işlenmemiş elmas çalındı. Alarma geçen polis işlenmemiş elması çalan, Mısır uyruklu Elamira H. adlı kadın hırsızı yakaladı. Kadının üzerinden çalınan ham elmas bulundu. Adliyeye çıkarılan Mısırlı kadın tutuklandı.

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı

İstanbul'da Mısırlı iş adamının satmak için getirdiği piyasa değeri 237  bin dolar olan 12.5 karat işlenmemiş elmas çalındı. Alarma geçen polis işlenmemiş elması çalan, Mısır uyruklu Elamira H. adlı kadın hırsızı yakaladı. Kadının üzerinden çalınan ham elmas bulundu. Adliyeye çıkarılan Mısırlı kadın tutuklandı.
 

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 2

Esenyurt ilçesinde 9 Nisan 2019 tarihinde polise başvuran Usama Elghobashy, Mısır'dan gelirken yanında getirdiği 12,5 karat işlenmemiş elmasın çalındığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 3

Poliste ifade veren Mısırlı işadamı " Ben Mısır'da yaşıyorum. Türkçe bilmiyorum. Ben elmas tasarımı işi yapmaktayım. Mısır'dan Türkiye'ye iş için geldim. Yanımda bir parça 12,5 karat elmas getirdim. Bu elmasın işlenmemiş hali ile değeri 237  bin Amerikan dolarıdır. Ancak işlendiğinde 1 milyon dolara çıkıyor. 

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 4

Antalya'da bulunan 20 yıllık arkadaşımı arayarak bana İstanbul'da satışta yardımcı olması için birini tavsiye etmesini istedim. Bana Mısırlı Elmira H.'nin telefonunu verdi. Onunla Fatih'te bir otelde buluştuk. Beni kalmam için evine götürdü. 5 gün boyunca onunla İstanbul'da iş için dolaştık. Ancak bir sabah kalktığımda Elmira'nın evde olmadığını gördüm. Kontrol ettiğimde elmas da çalınmıştı." dedi.

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 5

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma sonucu Elmira H.'nin izi Zeytinburnu'nda bir otelde bulundu.

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 667

Polis otele yaptığı baskında Elmira H. ve çalınan ham elması ele geçirdi. Yapılan aramada işadamının kayıp telefonu da Elmira H.'nin odasında bulundu.

Mısırlı iş adamı 237 bin dolarlık elması Türkiye'de çaldırdı! 7

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheli olayla ilgili sorgulandı. Poliste işlemleri tamamlanan Mısır uyruklu şüpheli Elmira H. tutuklanarak cezaevine gönderildi.