MHP Konya da Beklenen Oldu

Mehmet Emin Altunel Adaylık Başvurusu Yaptı

MHP Konya da Beklenen Oldu

Erken seçim kararı alınması ile birlikte ülke gündemi hızlı bir sürece girmiş oldu.

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylıkları süreci hızlı şekilde ilerlemeye başladı. Farklı simalar yeni yüzler siyasete renk katarken gazeteciler gündeme yetişemez hale geldi.

Bugün ise Konya'da kulisleri hareketlendiren bir gelişme yaşandı. 

2014 yerel seçimlerinde MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Emin Altunel milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Belediye seçimlerindeki performansı ile seçimlerde partisinin oyunu yükselten genç iş adamı bugün öğle saatlerinde partisinin Genel Merkezine başvuru yaptı. Danışmanları tarafından sosyal medyada duyurulan Altunel'in başvurusu kulisleri hareketlendirdi. 

Yurt içi ve Yurt dışında yaptığı işlerle adından sıkça söz ettiren Mehmet Emin Altunel Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sürecindeki çalışması ve temposuyla ciddi takdir toplamıştı. 

Mehmet Emin Altunel Kimdir?

1968 yılında Konya'da doğan Mehmet Emin Altunel, İlkokulu İnkilap İlkokulunda tamamladı.  Ortaokulu eski ismi ile "Maarif koleji" olan Meram Anadolu Lisesi 'ini yüksek derece ile bitiren Altunel, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Vatani görevini 1992-1993 yıllarında Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağ komando taburu derecik karakolunda yedek subay olarak yapan Altunel, iş hayatına 1994 yılında kurduğu şirketle başladı. 

Yurt dışında inşaat sektöründe faaliyet gösteren Altunel, Kerbela, Hilla, Moskova, Khabarovsk gibi şehirlerde önemli projelere imza attı. 

Türkiye'de  bulunduğu süre içinde Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Altunel, 1999-2004 yılları arasında MHP Meram İlçe Meclis Üyeliği yaptı. 

2014 yılı yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Emin Altunel başarılı çalışmaları ile  oy oranını yükselterek her kesimden insanın sevgisini kazandı.

Evli ve  3 çocuk babası olan Altunel, aynı zamanda "GAZİ" dir. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Rusça bilen Altunel Konya'da ikamet etmektedir. 

MHP Konya'nın Diğer Aday Adayları

Şu ana kadar MHP Konya İl Teşkilatına başvuru yapan isimler:

Adnan Kurban
Ahmet Çakır
Ahmet Yücel
Ayhan Tekin
Aytekin Mart
Bilal Yiğit
Bulduk Özdemir
Celil Çalış
Cumali Ünver
Esin Kara
Faruk Sonkaya
Fatih Satılmış
Fikret Küçükmumcu
Halil Ayhan
Hasan Yıldız
Hüseyin Korkmaz
Kürşat Toklucu
Mehmet Emre Acar
Muharrem Tekin
Musa Karaoğlan
Mustafa Aygün
Mustafa Kalaycı
Nuray Türk Günay
Oğuz Çiftçioğlu
Salih Akça
Sedat Göncü
Sefa Lök
Servet Turgut
Şükrü Portakal
Temmuz Şemin
Türker Aydoğdu
Yusuf Erdoğan

'www.habergetirdim.com muhabiri Tankutalp ALTUNSOY HABERİDİR'