Meteoroloji Konya'yı uyardı! Kuvvetli rüzgar ve sağanak

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahminlerini yayınladı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları düşecek mi? Detaylar haberimizde...

Meteoroloji Konya'yı uyardı! Kuvvetli rüzgar ve sağanak

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahminlerini yayınladı. 

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Konya’da Kuvvetli Rüzgar ve Sıcaklık Düşüşü Bekleniyor!

Bugün öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar olan periyotta rüzgarın bölge genelinde (Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray) güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (39-60 km/saat) olarak eseceği beklenmekte.

3-20180724114759.jpg

Sıcaklıklar düşecek!

Çarşamba günü Konya Merkez ile Konya’nın kuzey ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar beklenmekte olup görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışla birlikte hava sıcaklıklarının azalarak (2 ila 4 °C) mevsim normalleri civarına kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Bu mevsimde görülen ve genellikle öğleden sonraları meydana gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar ani sel ve su baskınlarına yol açabildiği gibi, yerel dolu yağışı ile yıldırım riskide taşıyor.

Vatandaşların, yağışın olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla günlük hava tahminlerini ve meteorolojik uyarıları takip etmelerinde fayda bulunmakta.