Konyaspor'da başkanlık yarışı kızıştı! İşte adaylar

Konyaspor’a başkan adayı olacak iş adamları liste hazırlıklarını sürdürüyor. Listelerine son rötuşları yapan Zeki Çimen ile Selçuk Aksoy’un yanı sıra FETÖ soruşturması sürecinde görevinden istifa eden Ahmet Şan’ın da aday olacağı kulislerde konuşuluyor

Konyaspor'da başkanlık yarışı kızıştı! İşte adaylar

Konya spor kamuoyu uzun bir sürenin ardından sandıklı seçime şahitlik edecek. Yıllardır tek adayla gidilen Konyaspor başkanlık seçimi bu sefer farklı olacak. Konyaspor’un maddi ve sportif açıdan kan kaybetmesine tahammül edemeyen şehrin ileri gelen iş adamları, liste hazırlıklarına başladı. Kulislerde çok sayıda kişinin başkanlık için liste hazırlığında olduğu konuşulurken, bu isimlerde Zeki Çimen ve Selçuk Aksoy adaylıklarını açıklayan 2 eski yönetici olarak kayıtlara geçti.

AHMET ŞAN YALNIZ KALDI!
İzmir Marşı gafı, yapılan hatalı transferler ve FETÖ soruşturması geçirerek Konyaspor’a maddi manevi zarar vererek başkanlıktan istifa eden Ahmet Şan’ın da bu seçimde aday olacağı konuşuluyor. Uzun süredir Selçuk Aksoy – Hilmi Kulluk ikilisiyle dirsek temasında olan Şan’ın bu isimlerden ‘hayır’ cevabı aldığı ve yapayalnız kaldığı öğrenildi. Siyaset ve Konyaspor camiasının sıcak bakmadığı Ahmet Şan’ın genel kurulda aday olup olmayacağı merak edilirken, Selçuk Aksoy – Hilmi Kulluk ikilisinin liste hazırladığı bilgisine ulaşıldı. Bu arada Ömer Korkmaz - Mustafa Oral ikilisinin de önümüzdeki günlerde hazırladıkları listeyi açıklayacakları öğrenildi. 

ZEKİ ÇİMEN İDDİALI HAZIRLANIYOR
Konyaspor’un eski başkan yardımcısı Zeki Çimen, bugün genel kurulda aday olacağını açıkladı. Aralık 2014'te Ahmet Şan ile yaşadıkları fikir ayrılığı nedeniyle Konyaspor yöneticiliğini Hasan Dağlı ile birlikte bırakan iş adamı Zeki Çimen, güçlü bir ekiple göreve geleceklerini ifade etti. Çimen, 'Geçmişte Konyaspor için yaptığımız hizmetler herkesin malumu. Gelinen süreçte Konyaspor'un bize ihtiyacının olduğunun farkındayız. İdari açıdan güçlü bir yönetimin, sportif başarıyı getireceği düşüncesindeyim’ dedi.  

‘KULÜBÜN KAPISI HERKESE AÇIK OLACAK’
 ‘Şeffaflık bizim için çok önemli’ diyen Çimen, şunları kaydetti: ‘Göreve geldiğimizde kulübün kapısını herkese açacağız. Konyasporluyum diyen herkesi üye yapacağız. Yılda 2 kez bağımsız denetçiler tarafından kulübün denetimi yapılacak. Bu denetimlerin sonuçlarını herkesle paylaşacağız. Kulübün 1 lirasına dahi halel getirmemek için mücadele edeceğiz. Öncelikli hedefimiz Konyaspor’u idari açıdan düzlüğe çıkarmak. Konyaspor'un bize ihtiyacı var, bunu görüyor ve biliyoruz. Kongrede aday olacağız. Konyaspor için değil elimizi, gövdemizi koymaya hazırız. ' ifadelerini kullandı.

ÇİMEN’İN LİSTESİ
Kemal Korkmaz
Adem Bulut
Hasan Dağlı
Yunus Derebağ
Aydın Olgun
İbrahim İncel
Mevlüt Karacaoğlu
Ali Kaya
Önder Çınar
Mehmet Üzümcü
Hüseyin Sarıköse
Mustafa Genç