Kamu Spotu ''editör Tankutalp Altunsoy yazısı''

Yeniden onun (o deha liderin) anlattıkları ele alınıp sil baştan yeni bir devrimle bu işlerin, kötü gidişin sonlandırılması gerekir. Ya değilse bir tarafımız iran'ın sapıklarına benzerken diğer tarafımızda Hollanda’nın keşlerine benzeyecek maalesef.

Kamu Spotu ''editör Tankutalp Altunsoy yazısı''

Daha önce de buna benzer yazılar maalesef diyorum ki yazmıştım. Fakat bu sefer ki konu beni tam olarak çileden çıkardı.

Son zamanlarda televizyon kanallarından birinde "Koca Koca Yalanlar" isimli bir dizi peyda oldu. Dizide karısını aldatan bir kocayı sempatik ve komik gösterme çabası var.
O kadar eğlenceli bir hale sokmuşlar ki zannedersin aldatmak gerekli ve faydalı bir şey.
Aldatma taktikleri bile komik ve eğlenceli bir şekilde sunuluyor...
Devletimiz bu tür dizilere müdahale etmeli. Bunlar kasten çekilmiş Türk aile yapısını dinamitlemeye yönelik projeler.
RTÜK derhal bu diziyi yayından kaldır. Bir işe yaradığını görelim.

Bu yukarıda ki talebim devlet teşekkülü olan Rütük’ten di. Bir de bunun oyuncu senarist yayınlanma dönemi var. Ya siz gerçek manada ne zaman bu millete uygun işler yapacaksınız veya toplumun ahlaki değerlerine dinamit atmaktan vaaz geçeceksiniz.

Sevdiğim bir büyüğümle konuşurken anlatmıştı onun tezine göre bazı yayınlar için tv kanalları para vermek yerine alıyordu. Sebebi ise gençlerde bilinçaltlarında algı oluşturmaktı. Kısa vadade bana komplo teorisi gibi gelmişti. Ama uzun vadede anladım ki ne kadar haklı imiş. Sokaklar on üç on dörtlü yaşlarda çocukların el ele sarılarak öpüşerek gezdiği yerler haline geldi. Çocuk gelinlere kızıyoruz millet olarak da, birde çocuk olup da babasız çocuk doğuran kızların sayısına lütfen bir bakın. Burası yanlış anlaşılmasın elbette ki çocuk gelinlere karşıyım. Ama çocuk yaşta anne olanlara da karşıyım. Zorla da olsa isteyerek de olsa çocuk çocuktur. Ve sadece kanunlarla korumak yetmez. Her alanda koruyup kollamak iyi yetiştirmek gereklidir bunu zaten yıllar önce Cumhuriyetimizin ilk Başbuğu Tanrıkut Bozkurt Mustafa Kemal ATATÜRK şu sözleri ile anlatmıştır.

"Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır."

Yeniden onun anlattıkları ele alınıp sil baştan yeni bir devrimle bu işlerin, kötü gidişin sonlandırılması gerekir. Ya değilse bir tarafımız iranın sapıklarına benzerken diğer tarafımızda Hollanda’nın keşlerine benzeyecek maalesef.

Saygılarımla.

Tankutalp ALTUNSOY 28,08,2018