İYİ PARTİLİ BAŞKAN, FETÖ’NÜN HİÇ DEŞİFRE OLMAYAN EVLERİNDE YAKALANDI

Adana’da FETÖ’nün ‘hijyen/ışık’ adı verilen ve bugüne kadar hiç deşifre olmayan 7 ayrı evine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında İYİ Parti Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanının da bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

İYİ PARTİLİ BAŞKAN, FETÖ’NÜN HİÇ DEŞİFRE OLMAYAN EVLERİNDE YAKALANDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, silahlı terör örgütü ‘FETÖ/PDY’nin “hijyen ışık evi” ismini verdiği yapılanmasına yönelik 1 Haziran günü şafak vakti operasyon yaptı.

7 ayrı eve yapılan operasyonda 25 kişi gözaltına alındı.

HİÇ DEŞİFRE OLMADI

Terör örgütünün yeniden yapılanma sürecine girmeye çalıştığı dini duyguları ağır basan ve maddi durumu kötü olan üniversite öğrencilerini hedef aldığı, bu kapsamda da söz konusu öğrencilerin barınması için ‘hijyen/ışık’ adı verilen ve hiç deşifre olmayan 7 ayrı ev tutup, öğrencileri buraya yerleştirerek beyinlerini yıkadığını tespit etti.

Gözaltına alınan zanlılardan 13’ü, soruşturmaya bakan Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla emniyetteki ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

İYİ PARTİLİ BAŞKAN DA GÖZALTINA ALINDI

Gözaltında bulunan ve sorguları devam eden 12 kişiden birinin ise İYİ Parti Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sefa Bozdoğan olduğu ortaya çıktı. Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’nde 4 kişiyle birlikte gözaltına alınan Sefa Bozdoğan’ın, daha önce de askeri liselere hazırlanan çocukları ders çalıştırma bahanesiyle terör örgütüne kazandırdığı ileri sürüldü.