İP’İ ÖKSÜZ KORKUSU SARDI

Türkiye 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gidecek.

İP’İ ÖKSÜZ KORKUSU SARDI

Türkiye 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gidecek. Kamuoyunda FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Meral Akşener İP’in cumhurbaşkanı adayı oldu. Akşener’in yakın çalışma arkadaşı ve partinin sosyal medya hesaplarını yöneten Kerim Çolaklık, geçtiğimiz günlerde FETÖ propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Bu gelişme İP’te bardağı taşıran son FETÖ damlası oldu. Parti içinde Akşener’in örgütle bağlantıları büyük rahatsızlığa yol açtı. İP’in önemli isimleri bu durumu açık açık dile getirmeye başladı. Kara kara düşünen Akşener ve kurmayları, Çoraklık’ın FETÖ irtibatlarını ortaya çıkarmasından büyük endişe duyuyor. Kulislerde Çoraklık’ın konuşması durumunda İP’in dağılabileceği değerlendirilmesi yapılıyor.

Aydın’dan büyük çark

İP Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partiye geçmeden önce Akşener’e yönelik ağır suçlamalarda bulunuyordu. Aydın, televizyonda katıldığı canlı yayında Akşener’in FETÖ’cüler tarafından açık bir şekilde desteklendiğini ifade etmişti. Aydın, “Bütün illerde cemaat mensuplarının onun mitinglerine organizasyon yapması, Meral Hanım’ın üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor. Destek olduğu kesindir” açıklamasında bulunmuştu. Karşılıklı suçlamalarının ardından İP çatısı altında bir araya gelen Aydın’la Akşener, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için ön alma çalışmalarına başladı.

Bu süreçte Akşener’i mağdur olarak göstermek isteyen Aydın, bir gazeteye verdiği röportajda temeli olmayan iddialarda bulundu. Seçimlere 15 gün kala 15 Temmuz darbe girişiminin elebaşlarından Adil Öksüz’ün yakalanacağını ileri süren Koray Aydın, FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı üzerinden Akşener’e iftira atılacağını iddia etti. 15 Temmuz’dan önce de İP lideri Akşener’in FETÖ’nün imamı Öksüz’le görüştüğü Türkiye’nin gündemine gelmişti. O dönemde ortada İP diye bir parti bulunmuyordu. Cumhurbaşkanı adayı Akşener, o günlerde tek bir kelime dahi açıklama yapmamıştı. Sessizliğe bürünen Akşener’in Öksüz irtibatının bugünlerde İP’in Genel Başkan Yardımcısı Aydın tarafından bir anda gündeme taşıdı. “Neden paniklediler” sorusunu gündeme getirdi. Seçmenler ise Akşener ve arkadaşlarının o gün neden cevap vermediğini sorguluyor.