Dışişleri bakanlığından ABD ye gitmeyin uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri'ni etkisi altına alması beklenen Dorian Kasırgası için, Dışişleri bakanlığı açıklamada bulundu.

Dışişleri bakanlığından ABD ye gitmeyin uyarısı

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, pazartesi günü öğleden sonra Florida eyaletine ulaşması beklenen Dorian kasırgasının seviyesinin "Kategori 4"e yükseltildiğini açıkladı.

Dışişleri bakanlığından ABD ye gitmeyin uyarısı. Amerika Birleşik Devletleri'ni etkisi altına alması beklenen Dorian Kasırgası için, Dışişleri bakanlığı açıklamada bulundu. 

Merkezden yapılan açıklamada, Dorian kasırgasının batıya doğru saatte 17 kilometre hızla ilerlediği belirtildi. Bölgede bulunan ve seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları için ise Dışişleri Bakanlığı bir uyarı açıklaması yaptı.

Bakanlığın yaptığı duyuru şöyle:

Karayipler bölgesinden ABD'nin Güneydoğu sahillerine doğru seyrini sürdüren Dorian Kasırgası'nın sebebiyet verebileceği afet koşulları nedeniyle, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Kasırga'nın etkili olması beklenen Güneydoğu Amerika kıyıları ve Karayipler bölgesine seyahatlerinden kaçınmaları, bölgede bulunan vatandaşlarımızın ise yerel makamların güvenlik ve afet duyurularını takip etmeleri önemle tavsiye olunur.

Halen bölgede bulunan vatandaşlarımızın, kendilerine en yakın temsilciliklerimize veya aşağıdaki telefon numaraları üzerinden Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne başvurmaları mümkündür.