Başbakan Yıldırım: Çatı çöktü altında kaldılar!

Binali Yıldırım AK Parti İl Kongresinde muhalefeti eleştirerek “Muhalefetin çatı adayı arayışı daha kurulmadan çatır çatır çatırdadı. Yerle bir oldu. Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında çatı altında buluşmaya çalıştılar, o çatı çöktü altında kaldılar” dedi.

Başbakan Yıldırım: Çatı çöktü altında kaldılar!

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Kongresi'nde konuştu. Başbakan Yıldırım, "Bugünlerde yine içeride ve dışarıda bir kumpas, bir çatı, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına karşı bir tezgahla, çirkin bir tezgahla karşı karşıyayız. Ancak hamdolsun yaptıkları bu oyunlar başlarına geçti, kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları;

Cumhurbaşkanımız Erdoğan önderliğinde İzmir'e çok büyük eserler kazandırdık. AK Parti'yi millet kurdu, bugünlere millet getirdi. Bizim siyasetimizi millet belirler. Tüm Türkiye'yi kardeş bildik, kucakladık.

Yolları böldük milleti birleştirdik. 81 milyonu kardeş bildik. Değerli İzmirliler şunu herkes bilsin; yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürmeyiz. Darbecilere, kumpasçılara asla boyun eğmedik. Gerekirse canımızı seve seve veririz.

ÇATI ÇÖKTÜ

Bugünlerde yine içeride ve dışarıda bir kumpas, bir çatı, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına karşı bir tezgahla, çirkin bir tezgahla karşı karşıyayız. Ancak hamdolsun yaptıkları bu oyunlar başlarına geçti, kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi aday bulamadı mı? Bir çatı kurmaya çalıştılar o çatı da çöktü. Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında çatı altında buluşmaya çalıştılar, o çatı çöktü altında kaldılar. Kemal bey sen niye aday olmuyorsun? Aday arıyor aday... Uzaydan mı gelecek aday?

BUNLARIN DERDİ TÜRKİYE DEĞİL

Bunların derdi Türkiye'nin geleceği değil, bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan. 'Aman Recep Tayyip Erdoğan olmasın da AK Parti olmasın da Türkiye'ye ne olursa olsun.' Yağma yok. 15 yıllık bu birikimi, 15 yıllık geldiğimiz bu noktayı alçaklara, memleket düşmanlarına, bölücülere, FETÖ'cülere teslim etmeye hiç ama hiç niyetimiz yok.

"Kemal bey sen ne yaptın? Her seçimde yenilmek sende bağışıklık yaptı, bağımlılık yaptı. Onun için 'erken seçim' diyorsun. Bağımlılık kötü bir şey. Seni bu bağımlılığından kurtarmak istiyoruz. Onun için de 24 Haziran'da artık bu iş bitiriyor, bir dönemi kapatıyor ve yeni bir dönemi açıyoruz.

MİLLETVEKİLLERİN HALİ İÇLER ACISI

15 milletvekilinin hali içler acısı. Ben buradan ilan ediyorum. Bu vekillerin seçildiği iller; İzmir size sesleniyorum verdiğiniz oyları size sorupta mı başkalarına pazarlıyorlar? 

Sayın Kılıçdaroğlu şayet milletvekillerini önemsemiyorsun onu seçen seçmenlerinde mi önemi yok. 24 Haziran yeni bir dönemin başlangıcı olacak yeni kapılar açılacak. Söz de mühür de karar da milletin olacak. 

Cumhur ittifakına da bazıları kafayı takmış. Cumhurdan neden işkilleniyorsunuz? Cumhur halk demek, siz de milletin yanında olun. Bölücülere göz kırpmayın. 

''www.habergetirdim.com muhabiri Furkan ÇAĞLAYAN Haberidir''