Av yasağının olduğu balıkların yumurtlama dönemde SAZAN Balığı avlayıp sattılar

Konya da Av yasağının olduğu balıkların yumurtlama dönemde SAZAN Balığı avlayıp satarken vatandaşın ihbarı üzerine yakalandılar.

Av yasağının olduğu balıkların yumurtlama  dönemde SAZAN Balığı avlayıp sattılar

" Yapılan bir ihbar sonrası Konya Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelince KONYA | Hacı Fettah Mahallesi Karaman Caddesi Bordabaşı Sokak'da (Aytemiz Petrol Yanı) yapılan denetimlerde yasak dönemde çok miktarda SAZAN Balığı satıldığı tespit edilmiştir. 

Satıcının zorluk çıkarması, görevli memurlara mukavemet gösterilmesi sonucu bölgeye Polis çağrılmış, Polis memurları eşliğinde Sazan Balıklarına el konularak, satıcıya İdari Para Cezası uygulanmıştır.

Tüketilmesinde sakınca görülen Balıklar; Şube Müdürlüğü personeli tarafından Hayvan Barınağı'na tutanakla teslim edilmiştir. "

İHBARIN YAPILMASI İLE BİRLİKTE 5-6 DAKİKA İÇERİSİNDE, 5 PERSONEL İLE SATICININ BULUNDUĞU MINTIKAYA GELEN,HER İHBARI MUTLAK SURETLE DEĞERLENDİREREK; İMKANLARI ÖLÇÜSÜNDE ANINDA MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞAN ve BÜYÜK BİR ÖZVERİ GÖSTEREN, HAKARETLERE MARUZ KALDIKLARI HALDE GÖREV ve SORUMLULUKLARINI İFA EDEN ŞUBE PERSONELİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

'www.habergetirdim.com platform ortağı&muhabiri süleyman karaca haberidir'