" 15 Temmuz Bayram Değildir..."

Önlenebilecek bir kalkışmanın sonuçlarından istifade eden bitmiş bir siyasi iradenin doğum günüdür. Doğum günleri kişiye özeldir, Millete değil...

" 15 Temmuz Bayram Değildir..."

" 15 Temmuz Bayram Değildir..."
Önlenebilecek bir kalkışmanın sonuçlarından istifade eden bitmiş bir siyasi iradenin doğum günüdür.
Doğum günleri kişiye özeldir,
Millete değil...
15 Temmuz da yeniden doğan,
15 Temmuzu elinde yetki , belge, bilgi olmasına rağmen engellemeyen, herkesin Allah belasını versin.

"Ne istedi de vermedik, aldatıldık Allah bizi af etsin gibi laf ebelikleri ile fetö ile koyun koyuna 12 sene devleti yöneten, bürokratları, devletin sinir uçlarında ki milliyetçi Atatürkçü yöneticileri kaset kumpasları ile bertaraf eden veya suikastlerle öldürten, çıkar çatışmaları olunca da birbirlerine savaş açan halkı milleti devleti paramparça eden siyasi iktidarlarının devamı için araştırma önerisini reddeden bu hain kalkışma girişiminin araştırılmasını istemeyen siyasi ve bürokratik iradenin ne gibi bir korkusu olabilir düşünmeden edemiyorum.

Türkiye topraklarında Türk çocuklarını kendi vatandaşına bomba atar, silah sıkar hale getiren tarihte ve günümüzde ne kadar dini cemaat ve grup varsa kapatılıp gereken yapılmalıdır.

Aynen Başbuğ Tanrıkut Mustafa Kemal Atatürk gibi.

''Tam 17 Aralık 1927'de:
ne demişti Başbuğ ATATÜRK:

"Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis, bu tip yapılar din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan, eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca, unutmayın ki o gün geldiğinde her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır."

15 Temmuz 2016'da milletçe yaşadığımız ve çok ağır kayıplar verdiğimiz kalkışma iken hain darbe girişimine dönüşen şerefsiz ve talihsiz olayın 3. yılında, ilk gün söylediklerimi tekrar ediyorum.

Bu ihaneti planlayan, bilgisi olduğu halde göz yuman, darbeyle ilgisi olmadığı halde bahaneyle gözaltına alınanlara ses çıkarmayan, bu hain girişimden nemalanan, görevi ve yetkisi sebebiyle en ufak ihmali olan kim varsa, şerefsizdir, haindir, kanı bozuktur! 
Hepsi kahrolsun, hepsi perişan olsun inşallah! 
15 temmuz'dan bahsederken sırıtanları da unutmamak lazım elbette...

Tarihi, günü, saati önemli olmaksızın, bu vatan için toprağa düşmüş bütün sehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum, 
ruhları şad MEKANLARI UÇMAG olsun.
Ne Mutlu Türküm diyebilene...

wwwhabergetirdim.com 
Platform Sahibi
Araştırmacı Gazeteci Yazar 
Tankutalp ALTUNSOY